BLOG

Mecenas Iwona Rzucidło w Onet.pl: Wyrok TSUE w sprawie kredytów we frankach

Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich wywołała kontrowersje i wiele reakcji. 

Ekspertka w zakresie kredytów frankowych Mecenas Iwona Rzucidło, która zna branżę bankową od podszewki, stwierdziła, że frankowicze są teraz w idealnym położeniu – finansowym i prawnym. Zdaniem ekspertki, wyrok TSUE stabilizuje sytuację frankowiczów i umacnia ich korzyści z procesu przeciwko bankowi.

Pani Mecenas wyjaśnia, że wyrok TSUE oznacza, iż została jednoznacznie przesądzona kwestia możliwości ubiegania się przez banki o jakiekolwiek pieniądze od frankowiczów mimo stwierdzenia przez sąd nieważności ich umowy kredytu. Bankom nie należy się nic poza zwrotem kwoty kredytu. Kredytobiorcy natomiast mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze od banku, poza korzyściami z samego procesu frankowego, o ile znajdą ku temu podstawę w prawie polskim.

Jak wskazuje ekspertka, Trybunał stanowczo opowiedział się za ochroną konsumentów wobec banków, które oferowały niezgodne z prawem umowy kredytowe. Frankowicze powinni tym chętniej ruszyć do sądów po to, co im się należy.

Czytaj więcej na: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/zapadl-wyrok-tsue-ekspertka-dzis-bardzo-zaluje-ze-nie-mam-kredytu-we-frankach/f1n999r

 

 

5/5 - (1 głosów)

Podziel się treścią z innymi:

Facebook
Twitter
LinkedIn