Bezpieczny kredyt w PLN - kancelaria prawna dla frankowiczów - Rzucidło
 

HomeBezpieczny kredyt w PLN

BEZPIECZNY KREDYT W PLNUchronimy Cię przed płaceniem dwukrotnie
wyższej raty Twojego kredytu złotówkowego

JAKO EKSPERCI OSTRZEGAMYKredyt złotówkowy jest często tak toksyczny,
jak kredyt frankowy.

Od lat z sukcesami pomagamy frankowiczom w uwolnieniu się od ich toksycznych kredytów. Na podstawie tego doświadczenia przyjrzeliśmy się też umowom o kredyty złotówkowe (w PLN) i… tam też dostrzegliśmy wiele nieuczciwych postanowień, naruszających prawa kredytobiorców. Jako jedna z pierwszych w Polsce kancelarii prawnych zaproponowaliśmy złotówkowiczom dwa rozwiązania problemów z ich kredytami – doraźne (zmniejszające raty kredytu „tu i teraz”) oraz w dłuższej perspektywie (pozwanie banku). W aktualnej sytuacji gospodarczej jedynym efektywnym i równocześnie najkorzystniejszym dla kredytobiorcy rozwiązaniem pozostaje zwykle dochodzenie swoich praw w sądzie, podobnie jak robią to frankowicze – i to, jako eksperci w tym temacie, stanowczo rekomendujemy.

Większość analizowanych umów kredytów złotówkowych ma bardzo poważne wady prawne, na które kredytobiorca może powołać się w sądzie na swoją korzyść. Konsekwencją wygranej przez kredytobiorcę sprawy będzie:

1. Stwierdzenie nieważności umowy kredytu złotówkowego,

albo

2. „Odwiborowienie” umowy kredytu złotówkowego,

albo

3. Zastosowanie przez sąd tzw. sankcji kredytu darmowego.

Kredyt w PLN- Kancelaria Radcy Prawnego

„BEZPIECZNY KREDYT W PLN”Stwierdzenie nieważności umowy kredytu złotówkowego

Stwierdzenie nieważności umowy kredytu złotówkowego to jej uznanie za nigdy nie zawartą. Skutek ustalenia, że umowa kredytu w PLN jest nieważna dotyczy przede wszystkim wzajemnych rozliczeń stron takiej umowy. Kredytobiorca odzyskuje od banku wszystko co mu zapłacił poza kapitałem kredytu – a więc wszelkie odsetki kredytowe czy opłaty z tytułu ubezpieczeń, prowizje itp., a dodatkowo wysokie kwoty z odsetek ustawowych za opóźnienie. Kredyt kosztuje go zatem wtedy 0 zł, a odsetki ustawowe za opóźnienie dają mu dodatkową rekompensatę za konieczność wniesienia sprawy do sądu i oczekiwania na wyrok.

Nie trzeba się jednak obawiać, że bank lub sąd zabiorą nam to, co zakupiliśmy na podstawie nieważnej umowy kredytu ani że musimy spłacić kredyt natychmiast po takim orzeczeniu sądowym. Odpowiednio przygotowane działania prawne pozwolą na wybór optymalnego scenariusza dla każdej sytuacji indywidualnie.

Stwierdzenie nieważności umowy kredytu oznacza w uproszczeniu, że kredytobiorca otrzymał kredyt za darmo. Sądy ustalały nieważność umów kredytów w PLN na długo przed podwyższeniem stóp procentowych i tym samym wzrostem stawki WIBOR.

„BEZPIECZNY KREDYT W PLN”Odwiborowienie

Podobnie jak kredyty frankowe, także umowę kredytu w PLN można pozbawić niedozwolonych postanowień i dalej wykonywać jako uczciwą i bezpieczną dla konsumenta. Niedozwolone (sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami) klauzule umowne są „wykreślane” z umowy kredytu. Dotyczy to m.in. postanowień wprowadzających do umowy zmienne oprocentowanie kredytu – oparte na stawce WIBOR.

„BEZPIECZNY KREDYT W PLN”Zastosowanie przez sąd tzw. sankcji kredytu darmowego

Zastosowanie przez sąd tzw. sankcji kredytu darmowego jest podobne w konsekwencjach do stwierdzenia nieważności umowy kredytu, jednak odbywa się na innej podstawie prawnej. O wyborze tego wariantu decyduje wynik analizy umowy kredytu w PLN, który może wskazywać na wady umowy kredytu skutkujące nałożeniem tej sankcji wobec banku.

zdjecie-3-uslugi-prawo-administracyjne

Umów się na konsultację prawną

Szczegółowe informacje o możliwości kwestionowania umowy kredytu w PLN, szansach konkretnej umowy kredytu na podważenie jej w sądzie oraz rozliczeniach stron umowy po orzeczeniu sądu przedstawiamy na indywidualnych konsultacjach prawnych, po dokładnej analizie umowy kredytu. Przygotujemy dla Państwa rozwiązanie szyte na miarę, dostosowane do konkretnej sytuacji kredytobiorców.
Przeanalizujemy Twoją umowę kredytu i pokażemy ile możesz zyskać dochodząc swoich praw

Dlaczego właśnie my?

  • Mamy duże doświadczenie w pomocy prawnej kredytobiorcom frankowym i znamy się na wadach prawnych umów kredytowych, które są w dużej mierze uniwersalne dla wszystkich typów kredytów – nie będziemy się na Państwu dopiero uczyć.
  • Zaufała nam już grupa kredytobiorców złotówkowych, których sprawy zainicjowaliśmy w sądach.
  • Dostrzegliśmy wadliwość umów kredytów w PLN „zanim to było modne”.
  • Patrzymy szerzej, dzięki czemu dostrzegamy więcej wad prawnych umów kredytów złotówkowych, nie tylko nieuczciwość odniesień do stawki WIBOR.
  • Jesteśmy skuteczni. Nie przegraliśmy dotychczas żadnej sprawy.
  • Współpracujemy z ekspertami finansowymi, dzięki czemu nasza pomoc w uwolnieniu od kredytu w PLN jest nie tylko doskonale przygotowana od strony prawnej, ale i wsparta wyliczeniami finansowymi co do opłacalności podjęcia działań.
  • Naszą misją jest działanie na rzecz poprawy sytuacji prawnej i rzeczywistego przestrzegania standardów ochrony konsumentów rynku usług finansowych, w tym kredytobiorców. Nieefektywny nadzór nad rynkiem finansowym i brak przestrzegania wysokiego unijnego standardu praw konsumenta naraża korzystających z usług rynku finansowego na zawieranie nieuczciwych, niekorzystnych dla nich umów, pozwalając bankom na korzystanie z ich przewagi. Należy to zmienić, aby przedsiębiorcy działający na tym rynku, w tym banki, nie naruszali praw słabszych podmiotów bezkarnie.

Umów się na konsultację prawną

Przeanalizujemy Twoją umowę kredytu i pokażemy ile możesz zyskać dochodząc swoich praw
Iwona_Rzucidlo_logo_white
ul. Śniadeckich 10, Warszawa - siedziba Kancelarii
al. Rzeczypospolitej 22c/72, Warszawa - adres do korespondencji

Obserwuj nas:

Najnowsze artykuły

© 2023 Iwona Rzucidło Kancelaria Radcy Prawnego, Made By DarkSite